Rejon Poznań

icon

Odpowiedzialni za rejon

Lider: Krawczyk Łukasz
Koliber: Artur Perz

icon

Opiekun duchowy

O. Serafin Tyszko OCD

icon

Miejsce spotkań

Klasztor Karmelitów Bosych i dom rekolekcyjny pw. św. Teresy od Jezusa
Ul. Dąbrowska 11
63-020 Zwola

Droga formacyjna poznańskiego Rejonu Fmt rozpoczęła się w 2017 roku. Inspiracją był udział, a później organizacja EDK. Do utworzenia własnego Rejonu zainspirowali nas koledzy z Krakowa.

Nasz Rejon od początku jest grupą facetów o dużym przekroju wiekowym. To zróżnicowanie wieku bardzo dobrze się uzupełnia z jednej strony młodość i werwa, a z drugiej strony doświadczenie i rzetelność . Od początku stawialiśmy na duchowość, która jest u nas naturalna. Od kilku lat organizujemy Nocna Adorację Najświętszego Sakramentu w zaprzyjaźnionej parafii. Zawsze chętnie wspieramy Duchownych w Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Realizacja kodeksu honorowego - programu formacyjnego zaproponowanego przez Rejon z Krakowa dodał nam skrzydeł i spowodował duży rozwój nas jako mężczyzny kompletnych. Droga do osiągnięcia celu nadrzędnego - Zbawienia - jest długa i kręta ale nie poddajemy się i walczymy. Duża ilość wspólnie realizowanych zadań i pomysłów, czas spędzony we własnym gronie wytworzył między nami nić braterstwa.

Nasze korzenie zapuściliśmy przy zakonie Karmelitów Bosych w Zwoli. Tam też odbywają się nasze co miesięczne spotkania formacyjne, naszym opiekunem jest ojciec Serafin Tyszko OCD.