Rejon Kraków

icon

Odpowiedzialni za rejon

Radosław Kmita (lider),
Tomasz Telega
Paweł Gomółka

icon

Opiekun duchowy

o. Grzegorz Zakrzewski OSPPE

icon

Miejsce spotkań

Sanktuarium św. Józefa
Zamoyskiego 2,
Kraków

To tutaj w 2008 r. grupa mężczyzn podjęła pracę nad programem formacyjnym, który umożliwiłby im odnalezienie swojego naturalnego miejsca w Kościele. Dzięki temu zaangażowaniu powstały takie inicjatywy jak Poligon Duchowości, Spotkania z Pismem, wyprawy na alpejskie szczyty (Mont Blanc, Elbrus, Matterhorn, Aletschhorn, Dufourspitze i in.), Służba Liturgiczna Ołtarza czy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jednocześnie po dwóch latach prac, powstał autorski Kodeks Honorowy, a praca formacyjna całej FMT do dziś realizuje się właśnie poprzez pogłębianie męskości w oparciu o wartości ewangeliczne zawierające się w wartościach i zasadach Kodeksu Honorowego.

Obecnie FMT Kraków pracuje w systemie komórkowym oraz ma duży wpływ na rozwój nowych rejonów FMT w całej Polsce. Mentorzy FMT Kraków z doświadczeniem wieloletniej pracy w naszym środowisku pomagają i wspierają lokalnych liderów FMT w zaimplementowaniu programu formacyjnego w swoich miastach.

Duszpasterzem FMT w naszym rejonie od 2022 r. jest o. Grzegorz Zakrzewski z zakonu Paulinów, będący jednocześnie osobistym kierownikiem duchowym kilku z osób z krakowskiego rejonu.

Podejmij wyzwanie

Podejmij wyzwanie

Jesteś gotowy na wszechstronną formację?

Dołącz